• CZK EUR USD
  • LOGIN Registrace

Jak propojit doménu a hosting?

(Aktualizace: 2024-02-26 09:06:58)

O propojení hostingu a domény se starají DNS servery (někdy se jim říká také nameservery nebo jmenné servery), které mají za úkol překládat doménové jméno na IP adresu webového serveru a naopak. Bez DNS serverů doména nemůže fungovat.

Jaké si máte u domény nastavit DNS servery, to Vám řekne Váš poskytovatel webhostingu. Můžete použít i naše DNS servery, kdy pak jen stačí v rozhraní Subregu v přehledu doménu u dané domény kliknout na odkaz DNS a jednotlivé záznamy si nasměrovat na svůj webhosting.

Naše DNS servery jsou: ns.gransy.com, ns2.gransy.com, ns3.gransy.com, ns4.gransy.com, ns5.gransy.com

Pro CZ domény můžete použít NSSET (sadu jmenných serverů): NSS:GRANSY:3

V případě, že chcete používat náš 10MB hosting zdarma, nastavte si u své domény výše uvedené DNS servery a v nastavení DNS (viz výše) nastavte A záznam na IP adresu 77.78.104.3. V případě, že používáte náš placený webhosting, nastavte si u své domény výše uvedené DNS servery a v nastavení DNS (viz výše) nastavte A záznam na IP adresu 185.28.193.31.

Společnost GRANSY spravuje      domén . Statistika domén >>

© 2014 - 2024 Gransy s.r.o. |  www.subreg.cz | Společnost Gransy je akreditovaným registrátorem organizace ICANN . Všechna práva vyhrazena.           subacc